Karkonoskie tajemnice, to jedna z atrakcji turystycznych Karpacza, położona kilkadziesiąt metrów od centrum. Na pewno jest to miejsce godne uwagi dla osób w każdym wieku. Po zakupieniu biletu wchodzimy do bardzo klimatycznego podziemia, w którym czeka nas masę przepięknie wykonanych rzeźb i niesamowicie profesjonalnie opowiedzianych legend związanych z historią Karkonoszy. Historie pochodzą z różnych dawnych podań, książek i baśni, które przez wieki opowiadane były przez zamieszkujących Karkonosze mieszkańców.

Legendy odtwarzane są przez nas samych za pośrednictwem przycisków. Po jego naciśnięciu na tle konkretnej scenki stworzonej ze statycznych rzeźb, rozpoczyna się gra świateł, a w tle słychać legendy opowiedziane przez profesjonalnych lektorów. W ten właśnie sposób przemierzamy pomieszczenia poznając historię Ducha Gór i wielu innych stworzeń żyjących dawniej w Karkonoszach.

Miejsce samo w sobie stworzone zostało przez kilkunastu artystów, co widać po jakości ekspozycji, którą możemy zastać na miejscu. Nie brakuje również tutaj kilku interaktywnych opcji, m.in. gra dotycząca żywiołów lub tworzenia własnej wersji Ducha Gór.

Czas zwiedzania spokojnym tempem to około 30-40 minut. W przypadku dużej ilości turystów, czasem trzeba czekać w kolejce do wejścia, kolejne grupy wpuszczane są co ok. 10 minut, by każdy swobodnie mógł zwiedzić ekspozycję. Cała wycieczka kończy się w sklepie z pamiątkami, obok miejsca, w którym rozpoczynaliśmy swoją przygodę.

Aktualne ceny biletów dostępne są TUTAJ.

Być może nie jest to miejsce, które spodoba się absolutnie każdemu, ale z pewnością każdego potrafi zaciekawić i na pewno warto je odwiedzić, to czego mocno zachęcamy!