Miejskie Muzeum Zabawek w Karpaczu, to kolejne ciekawa propozycja na spędzenie popołudnia w Karpaczu. Zdecydowanie jest to kolejne miejsce nostalgii i powrotu do dzieciństwa, szczególnie dla tych „starszych”, bo znajdziemy tutaj prywatne zbiory z 1995 roku, z całego świata, należące dawniej do kolekcji Henryka Tomaszewskiego – słynnego mima i założyciela Teatru Pantomimy Wrocławskiej.

Kolekcja, o której mowa to naprawdę imponujące zbiory. Znajdziemy w nich zabawki z okresu około 300 lat, od figurek szopkowych pochodzących z XVIII wieku, porcelanowe lalki z wieku XIX, aż po bardzo dobrze znane nam zabawki z XX wieku. Zbiory pochodzą między innymi z takich krajów, jak: Meksyk, Australia, Rosja, Japonia, Niemcy.

Z pewnością w środku będziemy miło zaskoczeni wysokim poziomem obsługi oraz kameralnym, spokojnym klimatem. Zwykle bez ogromnych tłumów w środku, można cieszyć się klimatem zabawkowego świata. Podczas zwiedzania wszystko jest dobrze opisane, zwiedzanie może toczyć się własnym tempem.

LOKALIZACJA: Muzeum znajduje się obecnie w budynku dawnego dworca kolejowego. Dodatkową atrakcją jest Sala Tradycji Kolejnictwa.

ADRES: Kolejowa 3, 58-540 Karpacz