Papugarnie w miejscach turystycznych, takich jak Karpacz, to coraz częściej spotykana atrakcja, więc i tutaj nie mogło jej zabraknąć!

Miejsce to samo w sobie jest bardzo ciekaw z uwagi na możliwość wchodzenia w interakcję bezpośrednio ze zwierzętami. Podczas wizyty w tym obiekcie – z uwagi na ostre pazurki papug, warto pamiętać o drobnych szczegółach, takich jak:

  • długi rękaw;
  • związane włosy;
  • brak biżuterii zewnętrznej;
  • unikać zamków, guzików itp. w ubraniach;
  • ostrożność z trzymanymi telefonami.

Pozostałe zasady, które dotyczą zwiedzania przedstawione zostają nam już na miejscu, zaraz przed wejściem do pomieszczenia z papugami. Zwierzęta te z zasady są przyjazne, żywe i zaciekawione człowiekiem. Niemal od razu siadają na ręku, ramieniu, a czasem też… bezpośrednio na głowie. Zabawa polega na tym, że zakupić możemy specjalną karmę dla papug, która bardzo chętnie je do nas przyciąga. Obsługa wewnątrz dba o nasze bezpieczeństwo, ale mimo wszystko warto mieć na uwadze, że niepostrzeżenie zwierze może się pojawić za naszymi plecami i tutaj też na pewno, niektóre mniejsze dzieci mogą się początkowo nieco bać, po chwili zwykle jednak się oswajają i świetnie bawią.

Jest wesoło, głośno, miło, zabawnie i przede wszystkim… kolorowo! Czas spędzony z papugami, to około 45 minut. Czy warto? Dla wszystkich ciekawskich i spragnionych wrażeń, na pewno!!!

LOKALIZACJA: Miejsce znajduję się zaraz na pograniczu Miłkowa, a Karpacza (jadąc drogą od strony Jeleniej Góry, do centrum Karpacza)

ADRES: Brzezie, Karkonoska 25I, 58-535 Miłków

Aktualne informacje, godziny otwarcia i cennik znajdują się TUTAJ